Ajolanranta
Sijainti
60° 24' 11.088" N, 21° 48' 28.08" E
See map: Google Maps
Arvosana:
(6 ääntä)
Ajolanrannassa voit nauttia viihtyisästä ympäristöstä ja moderneista palveluista turvallisissa vierassatamapaikoissa. Vieraspaikkoja on 30 kpl, joista 20 kpl on poijupaikkoja ja sijaitsee uloimmassa aallonvaimentajalaiturissa sekä 10 kpl aisapaikkoja merenpuoleisessa kiinnityslaiturissa. Kaikki vieraspaikat on merkitty "P vieraat / guests" -kyltein.
Yöpymismaksu 15€ sisältää:
- laituripaikan
- veden ja sähkön laitureilla
- imutyhjennyslaitteiston käytön
- wc- ja suihkutilat
- jätepisteen
- pesukone ja kuivausrumpu eri maksusta
Merikartta | 720 |
---|---|
Alue | D |
Minimisyvyys | 8.0 |
Maksimisyvyys | 8.0 |
Yritys | Ajolanranta |
WWW | |
Puhelin | 020 766 9960 |
Maksu | 15€ |
Satamanumero | 866 |
Vieraspaikkamäärä | 9 |
Sataman palvelut:
Kommentit
Timo (ei varmistettu)
Pe, 07/25/2014 - 01:12
Ikilinkki
Suojaisa paikka, jossa tilaa
Suojaisa paikka, jossa tilaa on hyvin. Saunan puute ilmeinen heikkous.
Mnää (ei varmistettu)
La, 07/18/2015 - 20:51
Ikilinkki
Uusitut ja siistit vessa-
Uusitut ja siistit vessa- sekä suihkutilat. Grillikota kalliolla. Kahvila ok. Yritys hyvä, mutta missä ihmiset? Saunaa ei ole.
Mnää (ei varmistettu)
La, 07/18/2015 - 20:53
Ikilinkki
Löytyy myös
Löytyy myös pyykinpesumahdollisuus.
KS (ei varmistettu)
To, 07/14/2016 - 22:47
Ikilinkki
Suojainen ja hyvin hoidettu
Suojainen ja hyvin hoidettu satama, mutta tarkoitettu ehkä enemmän kotisatamaksi kuin vierassatamaksi, vaikka peruspalvelut löytyykin. Kallioinen luonto ympärillä on kyllä hieno. Kahvila & fasiliteetit ok.
Seilori (ei varmistettu)
Su, 08/12/2018 - 20:20
Ikilinkki
Ajolanranta mainostaa myös
Ajolanranta mainostaa myös vierasvenesatamaansa, mutta oli karmea pettymys. Aallonmurtajalaituri muistutti hylättyjen veneiden hautausmaata. Voimakas länsituuli riepotteli pahasti. Positiivista oli siistit suihkutilat, mutta vieraspaikoissa on paljon paranettavaa. Lisäksi kioskin henkilö ei tiennyt mitään www sivuilla mainostetuista aisapaikoista vierasveneilijöille.